Blog

Nano-b – antybakteryjna szczoteczka do zębów dla dorosłych i dzieci

Kwiecień 2, 2020 News 0 Comments

Innowacyjna pielęgnacja jamy ustnej

Inspirowana naturą!

Eliminuje do 99% bakterii!

KUP TERAZ NA MADEINMED.PL
Pobierz katalog informacyjny

Jak to się zaczęło
Wszystko zaczęło się w Londynie, kiedy mama Georga, twórcy szczoteczki Nano-b poprosiła syna i rozwiązanie problemu krwawiących dziąseł. Po analizie rynku, rozmowach z dentystami i studiowaniu wydawnictw medycznych, George doszedł do wniosku, że wiele kłopotów w obrębie jamy ustnej bierze się z niskiej jakości produktów higienicznych, a w szczególności szczoteczek do zębów. Tak powstała firma OraGuard w 2012 roku i pierwsza szczoteczka Nano-b.

Dziś klienci w ponad 60 krajach mają dostęp do szczoteczek Nano-b.


Misja
OraGuard powstała z chęci stworzenia lepszej jakości produktów w rozważny sposób. Tworzenie innowacyjnych, wysokiej jakości produktów do higieny jamy ustnej, które mogą rozwiązać wiele problemów zdrowotnych. Higiena jamy ustnej jest tak ważna bo mycie zębów to jedna z najczęstszych czynności każdego dnia, możemy więc mieć wpływ na zdrowie wielu ludzi i przekazywać im wiedzę na temat higieny.

Połączenie natury i nauki
Przy tworzeniu naszych produktów czerpaliśmy inspiracje zarówno z wielkiej siły natury i najnowszych osiągnięć nauki. Nie chcieliśmy przeciętnych produktów lecz takich, które przewyższą nasze oczekiwania. Wszystkie produkty to kontynuacja naszych wartości i chęci by żyć lepiej, zdrowiej w bezpiecznym świecie.
Rozwijając nowe produkty, zwracamy uwagę na zagrożenia zdrowotne w ramach pielęgnacji jamy ustnej. Wtedy możemy stworzyć odpowiednie produkty. Proces tworzenia zawsze oparty jest na profesjonalnych badaniach naukowych, aby już od momentu projektu przez opakowanie do produktu końcowego zwracać uwagę na wysoką jakość i efektywność.

Dlaczego potrzebujemy szczoteczki antybakteryjnej?
Liczne badania naukowe pokazują, że przeciętna szczoteczka do zębów może być zasiedlona przez około 10 mln bakterii na włosiu, w tym bakterii patogenicznych tj. gronkowce – stafilokoki, paciorkowce – streptokoki, E.coli czy grzyby candida.
Jest to nie tylko niehigieniczne, ale może być przyczyną różnych problemów obrębie higieny jamy ustnej. Szczoteczka to narzędzie dentystyczne i powinno być czyste oraz bezpieczne.

Rozwiązanie
Każda szczoteczka Nano-b ma właściwości antybakteryjne dzięki wykorzystaniu złota lub srebra, co umożliwia pozbawić włosie szczoteczki z ponad 650 typów bakterii i wirusów, w tym streptokoki, e.coli czy salmonella. Antybakteryjne właściwości szczoteczki Nano-b zostały potwierdzone przez badania kliniczne.

Dlaczego zainfekowane szczoteczki są zagrożeniem?

Te złe bakterie mogą być przyczyną wielu chorób, mogą wywołać brzydki oddech, ubytki w zębach czy problemy z dziąsłami. Zdrowe zęby i jama ustna to zdrowe serce, odpowiedni mikrobom i utrzymanie ogólnego zdrowia.

Dodatkowo patogeniczne bakterie mogą w łatwy sposób wniknąć z jamy ustnej do krwioobiegu i stać się przyczyną wielu kłopotów:

infekcji – bakterie mogą podróżować w krwioobiegu po całym organizmie

ran – powstają egzotoksyny, silne toksyny białkowe uwalniane przez żywe komórki bakteryjne, które mogą uszkodzić tkanki

stanu zapalnego – organizm reaguje na obecność bakterii stanem zapalnym, szczególnie przy chorych dziąsłach stały dostęp do krwioobiegu jest ułatwiony, a tym samym stan zapalny staje się przewlekły.

Poznaj szczoteczkę Nano-b
Pięknie zaprojektowana, antybakteryjna szczoteczka, aby utrzymać zdrowie zębów, dziąseł i jamy ustnej. Połączenie nauki i siły natury!

Jak szczoteczka Nano-b eliminuje bakterie.
Włosie szczoteczki zostało zaimpregnowane cząsteczkami 99,9% czystego złota lub srebra. Antybakteryjne właściwości złota czy srebra są znane już od dawna i wykorzystywane także w medycynie. Cząsteczki srebra czy złota uwalniają naładowane ujemnie jony, penetrują komórki bakterii nie pozwalając im na możliwość metabolizmu. To je zabija i ich rozwój na szczotce nie jest możliwy.

Wyjątkowy design szczoteczki Nano-b
Projekt szczoteczki jest nie tylko piękny i unikalny, ale pełni określone funkcje:
mała główka szczoteczki – szczoteczka ma dotrzeć do wszystkich części zębów, nie tylko tych łatwych w dostępie części. Dlatego główka szczoteczki jest niewielka i zwinna, aby wyczyścić każdy ząb dokładnie.

komfort i funkcjonalność – w ten właśnie sposób została zaprojektowana rączka szczoteczki by optymalnie dopasować się do wygodnego i efektywnego szczotkowania.

wyjątkowy design – szczoteczki są zaprojektowane oferując czystą, gładką i transparentną powierzchnię, a krystaliczne kolory mają dodać radości do codziennego rytuału mycia.

unikalne opakowanie – każda szczoteczka jest zapakowana w podręczne etui, idealne do przechowywania i podróży.

Używać nici dentystycznych czy nie…
unikalny wzór włosia pełniący funkcję nitkowania nicią dentystyczną – specjalnie zaprojektowana struktura włosia zapewnia doskonałe czyszczenie anatomicznych rowków w powierzchniach zagryzających zębów i kieszonkach dziąseł.
Podczas gdy 800 krótkich włókien zapewnia kompletne mycie i oczyszczanie płytki nazębnej, kolejne 800 długich włókien, wyjątkowo cienkich (tylko 0,18 mm) sięga o 50% głębiej do linii dziąseł i idealnie oczyszcza trudniej dostępne obszary płytki nazębnej. Włosie jest specjalnie zaokrąglone na końcach aby dodatkowo masować dziąsła i nie powodować zadrapań.

wyjątkowa trwałość włosia szczoteczki – wyjątkowe włosie szczoteczki Nano-b jest trwałe i nie strzępi się. W połączeniu z antybakteryjnym działaniem, szczoteczka zachowuje swoje właściwości do 6 miesięcy przy odpowiednim stosowaniu.
Back to blog list

Tags


About the Author